בתי ספר

סדנאות 'מבט מצלם' מועברות על ידי בבתי הספר השונים. זוהי סדנה ייחודית ומהנה המטפחת סקרנות וחשיבה יצירתית בתהליך חוויתי ללא ביקורתיות או שיפוט עצמי. העבודה הוויזואלית והשימוש במצלמה מעניקים את ההזדמנות לכל משתתף להתפתח על פי דרכו ואחת ממטרות הסדנה היא לעודד את הייחודיות והשונות של כל אחד ואחת.

כולנו אוחזים במצלמה והעבודה עם המצלמה מעניקה מרחב בטוח וחופשי למחשבה עצמאית,
יוזמה ובעיקר שליטה ומיקוד פנימי.
זהו תהליך אישי ותוך קבוצתי בו נפתח ערוץ תקשורת מדויק ומעצים בין עולמו הפנימי של המצלם לזה החיצוני העוקף מחסומים שקיימים בנו במהלך השיח המילולי.

סדנת מבט מצלם מטפחת עבודה קבוצתית ומחזקת ותומכת ביחס של כבוד ההדדי, סבלנות והכלה באמצעות ודרך ביצוע משימות הצילום השונות, עבודת הצוות ושיתוף תוצרי הצילום האישיים בשיח הקבוצתי.

3
2

אני מאמינה בחיזוק תפיסת המסוגלות העצמית של המשתתפים, העצמת המיומנויות האישיות וכן פיתוח הביטחון והערכה עצמית חיובית.
בסיום הסדנה כל משתתף מקבל לפי בחירה מתוצרי הצילום שלו תמונה ממוסגרת.  

בנושאים המועברים בתוכנית נעשה גם שילוב של מושגים מעולם הצילום: צבעים, צילום מזוויות שונות, מסגרות, קרוב רחוק, רקע ועוד והחיבור שלהם לעולמם של בני הנוער: דימוי עצמי, הכוחות הפנימיים שלי, סטראוטיפים וסטיגמות ויזואליים, מערכות יחסים, המסכות שלי, משמעות המקום והזהות. החיבורים באים לידי ביטוי ויזואלי באמצעות תוצרי התמונות של המשתתפים והקשרם על ידי השיח הקבוצתי. 
הסדנה מאפשרת תהליך אישי התפתחותי לכל משתתף הרחבת גבולות החקירה העצמית, יצירת  'תעודת זהות' חדשה משל עצמו (אני מול המעגלים השונים, הכרה בעוצמות ויכולות, ביטוי רגש) ומצד שני תהליך המתקיים מול הקבוצה – קבוצת שווים, אני לא לבד, ומודעות עצמית וקבוצתית.

מבט מצלם –'אני עצמי וכל מה שבדרך'  תוכנית 8646 מאושרת על ידי משרד החינוך במערכת גפן.
יש אפשרות להתאמה לתכנים מסוימים במידה ויידרשו.
אין צורך ביידע ו/או ציוד מקצועי.
מצלמות יסופקו על ידי (בחלוקת עבודה משותפת).
מספר מפגשים מומלץ מינימלי: 8
לגילאי 8 ומעלה.

1
4 (1)
4 (2)
4 (3)
4 (4)
4 (5)
4 (6)
4 (7)
4 (8)

לפגישת היכרות ללא התחייבות

    אהבתם? שתפו בבקשה